Kadirli'nin ilk ve tek radyosu

Yeni Türkü, İstanbullulara unutamayacakları bir gece yaşattı

Ünlü müzik grupları Mor ve Ötesi ile Yeni Türkü, İstanbullulara unutamayacakları bir gece yaşattı. ‘Burada Müzik Var’ etkinlikleri kapsamında Moda Kayıkhane’de sahne alan her iki grup, şarkılarını seyirciler ile birlikte seslendirdiler.

Moda Kayıkhane’de eski ve yeni albümlerinden şarkılar seslendiren Mor ve Ötesi, seyircilere müzik yolculuklarını da anlattı. Şu ana kadar 8 albüm, 1 EP, 3 de single yayınlayan Mor ve Ötesi, gecenin final performansında şarkılarını akustik formda seslendirdi. Yaklaşık iki saat sahnede kalan grup, seyircilerin ısrarı üzerine tekrar sahneye çıkıp 3 şarkı daha söyledi.

Özgün eserleri ve kendilerine has tarzlarıyla 80’ler ve 90’lar kuşağını etkileyen birçok şarkıda imzası bulunan Yeni Türkü konseri de geceye farklı bir tat kattı. Yeni Türkü, ‘Maskeli Balo’dan başlayarak dünden bugüne bilinen birçok hit şarkısını seyircilerle birlikte söyledi. Grubun final şarkısı ‘Telli Turna’da coşku doruğa ulaştı.

Yazar, müzisyen, ressam ve yönetmen kimliği ile başarı dolu bir geçmişe sahip Mehmet Güreli de ‘Burada Müzik Var’ etkinliklerinde sahne aldı. Mehmet Güreli’nin özellikle nefesli sazlar ile söylediği şarkılar seyircilerin ilgisini çekti.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]