Kadirli'nin ilk ve tek radyosu

Türk’ün Dirilişi, Canını Hak’ka ARZ Etmesiyle Olacak

Tarih kitapları yazarı Bekir Manav’ın  kaleme aldığı  Arz isimli tarihi roman Edebiyat, Müzik ve Sinema dünyasını genç nesillere şanlı geçmişten güçle geleceğe ışık tutmak amacıyla Anadolu turuna hazırlanıyor.

Yazar Manav’ın kaleme aldığı Arz kitabından etkilenerek beste yapan vatan bestekarı  Hanifi Gökhan ile Senaryosunu yazan Gazeteci Resul Özdil Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek kitabı tanıttı.

Türkiye üzerine iç ve dış güçlerin oyununa dikkat çekilen ve Genç Osman yayınlardan çıkan  Arz  2 hamur kâğıda  288 sayfa  basıldı.  Arz kitabının bestekârı Hanifi Gökhan  Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini Başkanı Ali Cihangir’e kitabı takdim etti.

Kitabın içeriğini yararlanarak eseri beste yaptığını ve vatan eserleriyle bugüne kadar adından sıkça söz ettiren Bestekar Hanifi Gökhan   Arz kitabı Edebiyat, Müzik ve Sinema dünyasında ses getirecek bir proje olduğunu ifade ederek “ARZ, Türk’ün dirilişi, canını Hak’ka ARZ etmesiyle olacak” dedi.

Türk’ün Dirilişi, Canını Hak’ka ARZ Etmesiyle OlacakARZ BİR DİRİLİŞİN ADIDIR

Kitabın 3 bölümden oluştuğunu ifade eden Bestekar Hanifi Gökhan tarihçi yazar Bekir Manav’ın yoğun fuar ve konferans programlarından dolayı toplantıya katılmadığı ifade ederek  kitap hakkında bilgiler verdi.

Vatanbestekarı Gökhan “İki bölümden oluşan bu kıymetli eserde birinci bölüm, Ötüken’den Ahlat’a yürüyen şanlı Türk Soyu’ndan kırk çerisiyle Çin İmparatoru’nun Sarayı’nı basan Kürşad’ın destan yazan baskınını, Oğuz Kağan’ı ve Göktürkleri ele alıyor.  İkinci bölüm, İngiliz ve Amerikan örgütü BNK’nın Türkiye sorumlusu Büyük Dük önderliğinde gizlenmiş ajanların faaliyetlerini, Türkler üzerindeki oynanan oyunlarını anlatıyor.

Tarih itapları yazarı Bekir Manav hocamızın kaleme aldığı Tarihi roman Arz’da Haçlı çocukları, Aksakallı Ululara karşı nasıl bir mücadele veriyor. Vatandaşlarımıza bilim, tarih, fen yerine neden evlilik programları izlettiriliyor? İngilizler, strosferin 27. Kilometresine balon gönderirken, körlüğe, em- es hastalığına, küresel ısınmaya çare bulurken, Konya kadar yüzölçümü olmayan ülkeler, kıtalarda ürettiği otomobilleri gezdirirken biz Türk milleti olarak düştüğümüz  duruma dikkat çeken Arz kitabında  genlerimizde bulunan ve sadece unutulmaya çalışan lider, gelişmiş, bölgesinde ve dünya genelin 600 yıl hüküm sürmüş Osmanlı torunlarının üzerinde oynanan oyunu kaleme alındı. ARZ, Türk’ün dirilişi, canını Hak’ka ARZ etmesiyle olacak”  dedi.

FİLİM  SENARYOSI HAZIR

Kayı romanları yazarı Bekir Manav’ın kaleminden çıkan ülkemizi yıkmak için geçelerimizi zehirlemek için oynanan oyunları kaleme alınan  kitabının sinema perdesine aktarması için senaryosının hazır olduğunu ifade eden senarist Resul Özdil  “Televizyon ekranlarından her gün toplumumuzu kültürünü dejenere etmek için imza atılan onlarca filim izliyoruz.  Özellikle gençlerimizi Avrupa kültürünü  empoze etmek ve aile kültürümüzü yok etme projesi kapsamında yapılan işler karşısında bizde Arz kitabından yola çıkarak milletimizin tarihin şanlı sayfalarında yerini hatırlatan ve lider ülke olma yolunda çalışmalara imza atan devlet büyüklerimize destek amacıyla sinemeya aktarılması için düğmeye bastık. Ülkemiz için elinden geleni değil üzerimize düşeni yapıyoruz.  Arz filminde önce kendi imkanlarımızla  yönetmenliğini üstleneceğim Osmaniyeli  gönüllü oyuncularımızdan oluşan bir  ‘ARZ, Türk’ün dirilişi’dir isimli bir internet dizisi çekmek için kolları sıvadık.  Geleceği aydınlatma hareketine Osmaniyelilerden destek bekliyoruz” dedi.

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti  dile getirerek “Türkiyemiz üzerine son günlerde çeşitli bahanelerle operasyonlar yapılıyor. Bu tarz projeler  milletimiz moral ve motivasyonun güçlendirmesi açısından önemli.  Arz kitabını okuyan, Arz eserini dinleyen, Arz filmini, dizisini izleyen bir kişinin bile tarih ve güçlü Türkiye bilincine kavuşması çok önemli. Bizlerde inşallah  Cemiyet olarak bu projenin arkasındayız” dedi.

Toplantı sonunda dinlenen Arz eseri gazetecilerden tam not oldu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]