MRT FM
TURP GİBİ RADYO

Toprakkale’de Kitap Okuma Etkinliği

Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde bulunan Toprakkale’de 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Halk Kütüphanesi Müdürlüğü öncülüğünde düzenlene etkinlik, gar meydanında kitap sergisi açılışı ile başladı.

Daha sonra etkinlik ilçenin köklü tarihini yansıtan, tarihi miras Toprakkale Kalesi’nde düzenlenen okuma etkinliği ile devam etti.

Toprakkale kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi Toprakkale Kalesi’nde düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve konuşmanın yapılması ile devam etti.

Katılımcılarla ve öğrencilerle birlikte kitap okunmasının ardından etkinlik sona erdi.

Toprakkale kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi Açık havada ve tarihi bir ortamda gerçekleştirilen okuma etkinliği beğeni topladı. Etkinlik ile Toprakkale Kalemize dikkat çekilirken aynı zamanda okuma alışkanlığı için de farkındalık oluşturmak amaçlandı.
İlçede gün boyu süren etkinlikler kapsamında Kaymakam Yıldırım, Dağıstan Ortaokulu’nda düzenlenen kitap sergisini gezerek, öğrencilerle birlikte kitap okudu.
Yapılan etkinlikler çerçevesinde Kaymakam Yıldırım “Eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu canlı tutarak, çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamanın önemini bir kez daha anımsatıyor, okuma sevgisinin hiç eksilmemesi dileği ile “55’inci Kütüphane Haftası”nı kutluyorum” ifadesinde bulundu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
KADİRLİ HABERLERİ

Cevap yaz