Kadirli'nin ilk ve tek radyosu

Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen “Fidanlar fidanlarla büyüyor projesi” kapsamında Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Dereli orman deposu alanındaki orman arazisine, öğrenciler tarafından 2 bin 500 çam fidanı dikildi.
Hayata geçirilen proje sayesinde 81 ilde 10 milyon fidan, okul çağındaki çocuklar tarafından toprakla buluşturulacak.
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, fidan dikim etkinliğinde yaptığı açıklamada, kente tahsis edilen fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturmaktan mutlu olduğunu belirterek daha yeşil bir Türkiye için çalışmaların devam ettiğini belirtti.Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, yaptığı açıklamada, projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın himayesinde başlatıldığını, Orman Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da protokole bağlandığını kaydetti.Osmaniye’de 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Ülke genelinde 10 milyon fidan dikildiğini, Osmaniye’de 2 bin 500 fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade eden Doğar, “Fidan dikimi programlarını önemsiyoruz. Bizler kurum olarak çalışmalarımızı sürdürürken öğrencilerimizin de bu çalışmalarda bizlere destek vermesi mutluluk vericidir. Öğrencilerle ve sivil toplum kuruluşlarının fidan dikimlerine katkı sunması daha yeşil bir Osmaniye için önemlidir. Bu kapsamda heyecanımız bir kat daha artıyor. Yaptığımız işin önemini daha iyi anlıyoruz. Öğrencilerimizin gözlerinde o ışıltıyı görünce bizler şevk alıyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra protokol ve öğrenciler fidan dikti.

Ümit KAHRIMAN
[Toplam:1    Ortalama:5/5]