Kadirli'nin ilk ve tek radyosu

İşkur, projelerini anlatmaya devam ediyor

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yetkilileri ve beraberindekiler İŞKUR’un istihdama yönelik projelerini tanıtmak amacıyla Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy ve yönetim kurulu üyelerine ziyarette bulundu.
Ziyarete, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Şube Müdürü Deniz Aydın, İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz ve İşgücü Yetiştirme Servis Şefi A. Duygu Yazan katıldı.
İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, İŞKUR projelerini, daha geniş kitleye anlatmak amacıyla işyerleri, meslek örgütleri ve odaları ziyaret ettiklerini söyleyerek daha fazla kişinin bu projelerden faydalanmasını istediklerini dile getirdi.
Hacı Akkoyunlu, İŞKUR’un Türkiye genelinde genç işsizliğini önlemek ve kadın istihdamını artırmak için önemli projeleri hayata geçirdiğini belirterek projelerin ayrıntılarını anlatmak üzere sözü İbrahim Öksüz’e verdi.
İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz, gençlere yönelik uygulanan “İşe İlk Adım Projesi”, annelere yönelik “İş’te Anne Projesi” ile kadın kursiyerlere sağlanan 400 TL’lik çocuk bakım desteği ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.
A. Duygu Yazan ise MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü) hakkında OTSO yönetim kurulu üyelerine bilgilendirmede bulundu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]