MRT UHF WEB YAYINI GAZETE MRT SON HABERLER MRT FM WEB YAYINI

MRT TELEVIZYON UHF WEB YAYINI GAZETE MRT SON HABERLER

MRT FM WEB YAYINI

KÖYLERİN YAŞAM ŞARTLARI İYİLEŞİYOR

Pazartesi, 15 Temmuz 2013 12:31 Düzenleyici
Yazdır PDF

Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma Ve İşletme Birliği (MATAB) köylere hizmet birimi bünyesinde Hacıali köyüne asfalt çalışması, çayyazı köyüne kanalizasyon hattı çalışması yaparak daha bir çok köyün alt yapı ve üst yapı ihtiyacını gideriyor.

Köylere hizmet birimine yazılı dilekçeleri ile müracaat eden köy muhtarları; Gençler köyünün sivrisinekle mücadele için ilaçlanması, Ahmetler köyünün yol bakımı, Beydiğin köyü için büz temini, Sülek ve Sağırin köyü içme suyu borusu gibi ihtiyaçları doğrultusunda taleplerini iletiyorlar.

Matab olarak köylere hizmet birimi bünyesinde 2012 yılından itibaren hizmet verdiklerine değinen Matab Başkanı Recep Barut, “Matab’ın bugüne kadar köylerimize yaptığı hizmetler içinde köylerimizin içme suyu boru hattının yapımı, su aktarımı için büz temini, köy yollarının ve çevrenin düzenlenmesi, parke yapımı, çöplerin toplanması ve sivrisinekle mücadele için ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmiştir. Matab sayesinde köylerimizin yaşam kalitesi artıyor.” diye konuştu. 

Köylere de Şehirler Gibi Hizmet Ulaşmalı

 

Birliğe üye olan 78 köye düzenli olarak hizmet götürdüklerini ve destek verdiklerini belirten Başkan Barut, “Köylerimizin düzenli olarak çöplerini topluyor, ilaçlamasını yapıyoruz. Bunun yanında içme suyu ve meydan düzenlemelerinde her köyümüze yapmış olduğumuz üç beş projemiz var. İnşallah köylerimize destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Köylere yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Barut, Manavgat’ı bir bütün olarak değerlendirmek gerektiğini, sahil şeridi olan bölgelerimize götürdüğümüz hizmeti aynı şekilde köylerimize de götürmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.

 

MRT Anket

Please create and publish a survey in the control panel.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün122
mod_vvisit_counterDün2774
mod_vvisit_counterBu Hafta11238
mod_vvisit_counterGeçen Hafta58953
mod_vvisit_counterBu Ay95485
mod_vvisit_counterGeçen Ay211117
mod_vvisit_counterTüm Zamanlar1830287

We have: 20 guests, 1 bots online
IP Numaranız: 54.204.103.179
 , 
Today: Nis 17, 2014